30.10.2015, Matěj Mayer

Z pozice třetího týmu WSM Ligy zajíždí Jihočeši do Kadaně

ČESKÉ BUDĚJOVICE — Administrativní chyba způsobila, že Motor už není prvním mužstvem druhé nejvyšší soutěže. To však nic nemění na skvělé formě, kterou hokejisté jihočeského klubu aktuálně disponují. Jejich soupeřem v 19. kole WSM Ligy bude SK Kadaň, která v posledním utkání prohrála se Slavií až v prodloužení, takže nepůjde o lehký zápas. Sobotní duel na ledě zimního stadionu v Kadani začíná v 17 hodin.

O soupeři – SK Kadaň

Další ze severočeských týmů ve WSM Lize má letos překvapivě dobré výsledky. Sportovní klub má po osmnácti odehraných kolech vynikajících 31 bodů a patří mu páté místo v tabulce. S devíti výhrami v základní hrací době se může dokonce rovnat s elitními kluby, stejně jich má Slavia, Jihlava, po dvou kontumacích také Motor. Kvůli odečtu šesti bodů dělí České Budějovice a Kadaň v tabulce pouhé tři body!

Kadaň sice nestřílí moc branek, zato je výborná v přesilovkách, kde má třetí nejvyšší úspěšnost – 19,23 procent. Hned čtyři z posledních šesti zápasů Severočeši vyhráli, dva neúspěchy ale přišly právě v posledních dvou. Prostějov se v poslední době výsledkově zvedá, což odnesla také Kadaň, která prohrála na jeho ledě 2:5.

První vzájemný zápas vyhrál Motor 3:2. O všechny góly se postarali Nouza - Straka - Heřman.

Poslední duel ale sehrála Kadaň výborně. Sice byla oslabena, s na poslední chvíli seskládanou obranou, ale předvedla aktivní výkon, který dal zabrat pražské Slavii, aktuálně prvnímu týmu tabulky. Vítěze vyrovnaného utkání nakonec muselo určit až prodloužení, kde byli šťastnější hosté z Prahy. „Třetí třetina byla z naší strany výborná, to samé prodloužení. Slavia ubránila třetí třetinu zuby nehty. V prodloužení měla štěstí, hold trest za neproměněné šance přišel a tentokrát nás to všechny strašně mrzí. Ztratit druhý bod tímto způsobem je opravdu škoda. Myslím si, že jsme si zasloužili minimálně dva body a vyhrát. Musím kluky pochválit, hráli výborně,“ řekl trenér Jaroslav Beck po zápase.

18. kolo: KADAŇ - SLAVIA 1:2p (1:0, 0:1, 0:0 - 0:1)

Branky a nahrávky: 12. Drobný (Kůs, Drtina) – 35. Markovič (D. Hruška, Pavlin), 65. Jiránek (Knot, D. Hruška).

Sestava: Dvořák – Drtina, Drobný, Černý, Szathmáry, M. Rohan, Cestr – Hejcman, Kůs "A", Račuk "C" – Hlava, Kverka "A", Chrpa – Sloboda, Vrána, Vaněk – Veselý, P. Macháček, Wágner

Rána pro Motor! Přichází o šest bodů a první místo v tabulce

Utkání s pořadovým číslem 100 v dresu Motoru odehraje zítra na ledě SK Kadaň útočník ROK PAJIČ. Za náš klub nastoupil poprvé 15. ledna 2014 a od té doby si připsal 79 bodů (42+37).

Posted by HC Motor České Budějovice on Friday, 30 October 2015

Kdo je ve formě?

Kadaň spoléhá především na první útočnou formaci, kde září Marek Račuk. Ten je s osmnácti body (8+10) nejproduktivnějším hráčem týmu a nejlepší formu vykazoval i v posledních třech duelech. Se Slavií se sice bodově neprosadil, přesto má bilanci čtyř bodů (2+2) z předchozích dvou zápasů. Stejně je na tom také Roman Chlouba, který je hlavně hráčem extraligového Chomutova a ve WSM Lize září pokaždé, kdy nastoupí. I on si připsal v posledních třech utkáních čtyři body (2+2).

Motor se může spolehnout na všechny útoky, první tři lajny bodují pravidelně a jsou sestaveny vyrovnaně. V poslední době pravidelnou bodovou produkci vykazuje třetí formace, kde řádí dvojice Luboš Rob - Lukáš Žálčík. Tito borci natáhli svou bodovou šňůru už na devět utkání! Prvně jmenovaný si v posledních třech duelech připsal dokonce pět bodů (2+3), Žálčík zaznamenal čtyři (2+2). Stejně si vedl také Josef Straka (2+2) a ve všech ze tří posledních duelů bodoval Tomáš Nouza (1+3).

Rob 6+11, Žálčík 9+3 = bilance produktivního dua, které devět zápasů v řadě bodovalo.

Z tábora Motoru

V klubu se odehrály v posledních dnech události, které vzbudily velkou pozornost. Hodně nepříjemná zpráva přišla ve čtvrtek v podvečer, kdy Motor přišel kvůli administrativní chybě o šest bodů a ztratil vedoucí postavení v tabulce. Dvakrát za Jihočechy totiž neoprávněně startoval obránce Semrád. „Situace nás mrzí, Martinovi jsme letos smlouvu nenabídli a pouze nám vypomáhal v době, kdy jsme měli velkou marodku, k dodatečné registraci jeho smlouvy už ale nedošlo a za to teď musíme pykat. Je to v zásadě maličkost, která na zápasy nemá žádný vliv, bohužel regule jsou v tomhle jasné a přísné. Je to pro nás velké ponaučení do budoucna,“ řekl Petr Sailer.

O pár hodin později vedení klubu zveřejnilo příchod slovenského forvarda Michala Chovana na měsíční zkoušku. Šikovný útočník by měl poprvé nastoupit v pondělí proti Šumperku.

Věděli jste, že...

Největším úspěchem Kadaně je postup do první ligy ze sezony 1997-98. Od té doby se dostala maximálně do čtvrtfinále, kde vyhrála jediný zápas.

Návrat odchovance ze zámoří! Vítej doma, Šimone! ??...

Jaké to je vést kotel nebo jak vznikají fanouškovské chorály?

Další poděkování za podporu v sezoně 2023-24 náleží společnosti Precitool! Od obchodního manažera Petra Míška převzali plaketku...

75. narozeniny dnes slaví bývalý útočník Motoru Miloš Edelmann. V A týmu hrál 11 sezon (1967-68, 1970-80), cca 345 zápasů, v...