25.12.2010, Matěj Mayer

K povánočnímu utkání vyráží HC MOUNTFIELD do Třince

Č. B u d ě j o v i c e – Dva dny po Štědrém dni se musí hokejisté HC MOUNTFIELD připravit na další bitvu. V nedělním souboji se vydají na led Třince. Ten je momentálně v tabulce Tipsport extraligy na druhém místě. Mužstvo z jihu Čech je v tuto chvíli deváté a případné vítězství by mohlo znamenat posun v tabulce až o dvě místa. Oba týmy své poslední dvě utkání prohrály a tak se můžeme těšit na bojovné utkání. Nedělní utkání v Třinci začíná v 17.00.

O soupeří – HC Oceláři Třinec

Třinečtí letos zažívají velmi dobrou sezónu. Stále se bezpečně drží na předních příčkách tabulky Tipsport extraligy. V současné době je dělí pouhé tři body od prvního místa, které okupují Vítkovice. Třetí Zlín ztrácí na Oceláře už čtyři body. Z dvaatřiceti zápasů zatím pocítili Slezané porážku pouze sedmkrát. V tomto ohledu jsou jednoznačně nejlepší v extralize. 82 obdržených branek je řadí na čtvrté místo v extralize.

V kádru Třince je navíc i reprezentant a vítěz posledního mistrovství světa Martin Růžička. Na toho by si měli dávat českobudějovičtí obzvlášť velký pozor. Produktivní útočník je se šestnácti zásahy druhým nejlepším střelcem celé Tipsport extraligy a v celkovém bodování mu patří deváté místo. Špatně na tom nejsou ani ostatní hráči. Druhý Vojtěch Polák ztrácí jen šest bodů. Jistotu mají Oceláři také v bráně. Peter Hamerlík je dle statistik druhým nejlepším brankářem extraligy a průměrně pouští jen 2,16 branky na zápas!

Současná forma Ocelářů ale nikterak skvělá není. Z posledních sedmi utkání dokázali Slezané jen dvakrát vyhrát a dvakrát odcházeli poražení po samostatných nájezdech. V posledním utkání nestačili na třetí Zlín na jejich ledě a odešli poražení 3:2. Největší formu prokazoval v posledních zápasech možná trochu nečekaně Jiří Polanský. Ten si v posledních pěti zápasech připsal stejný počet bodů (3+2).

Zajímavost utkání

Vzájemná utkání

První vzájemný zápas na ledě Třince skončil 3:2 po prodloužení pro domácí. V druhém vzájemné utkání v Budvar aréně, které bylo přenášené televizí, se s brankami doslova roztrhl pytel. Jednalo se o souboj o čelo tabulky. V utkání plném zvratů se nakonec radoval opět Třinec. Ještě šest minut před koncem panoval jednoznačný stav 6:3 pro hosty. Pak se ale trefil Mertl a po něm Kašpařík a nechybělo mnoho a rozhodnout by muselo prodloužení. Třinec už si vítězství vzít nenechal a oslavil tak výhru 6:5.

Sestavy z posledního kola

HC Oceláři Třinec: Hamerlík - Richter, Hudec, Zíb, Lojek, Seman, Krajíček, Hrabal - Polák, Bonk, Varaďa - D. Květoň, Kohn, Růžička - Adamský, Peterek, McGregor - Hrňa, Polanský, Mičulka.

HC MOUNTFIELD: Kovář - Snopek, Šulc, Kolarz, Ptáček, Novák, Vydarený, Tůma - Šimánek, Mikeska, Podlešák - Gulaš, Langhammer, L. Květoň - Martynek, Kašpařík, Pletka - Kuchejda (41. Červený), Mertl, R. Pšurný.

Martin Vojtek 91,08% - 3,21

Poznámka: V kolonce statistik jsou údaje řazeny v tomto pořadí: zápasy / výhry - výhry v prodloužení - prohry v prodloužení - prohry - skóre - body.

Jaká byla podle zástupců vedení sezona 2023-24? pojďte si to poslechnout!

Branky a nahrávky: 5. Remeš (Vachun, Lev), 6. Pitel (Willmann), 29. Vachun (Mar. Kříž, Hoch), 31. Pitel (Willmann, Hoch), 39....