15.01.2019, Michal Heřman

Českobudějovičtí se připravují na šlágr s Jihlavou, která neinkasovala přes 170 minut

Vedoucí tým Chance ligy míří na jih Čech! Ve středu od 17:30 se v Budvar aréně poměří vedoucí Dukla Jihlava a ČEZ Motor České Budějovice. Rozdíl mezi týmy je v tabulce patnáctibodový. Utkání bude s největší pravděpodobností vyprodané, k dispozici je již jen něco málo přes 100 vstupenek! Pokud nemůžete dorazit, sledujte duel na Hokejka TV či textově na onlajny.cz.

HC Dukla Jihlava

Klub z Vysočiny suverénně vévodí Chance lize a po 42. kole má na čele náskok na druhý Vsetín, třetí Kladno a čtvrtý Motor 8, 11 a 15 bodů. Jako jediný tým z celé soutěže má méně než 100 inkasovaných branek (86) a hlavně má z posledních zápasů skvělou bilanci v defenzivě. Během zápasů s HC Benátky nad Jizerou, HC Slavia Praha a HC ZUBR Přerov inkasovali Jihlavští pouze jeden gól a v součtu zápasů mají sérii dlouhou téměř tři zápasy – přes 170 minut!

Dukla je silná jak na domácím stadionu, tak i na cizích kluzištích. V tabulce venkovních zápasů Dukla vede a po 21 zápasech získala 44 bodů (o 10 více než druhý Havířov). V brance Jihlavy se pravidelně točí Niklas Lundström a Jan Brož (oba shodně mají start v 22 zápasech) s vysokou úspěšností kolem 92 %. Tým táhnou zejména Lukáš Anděl 37 (15+22) a Matěj Pekr (20+16).

Tři letošní vzájemné zápasy nabídly zcela rozdílné výsledky. V prvním duelu Jihlava vymazala Motor výsledkem 7:0, pak ale Jihočeši v domácím zápase a nepovedené první třetině (0:1) vyhráli 4:1 a v odvetě na Vysočině pak 2:0. Přidají třetí výhru proti lídrovi soutěže?

Sestava z posledního utkání:

Lundström – Holý, Pohl, Matějíček, Mareš, Půža, Štindl, Černohorský – Pekr, Skořepa, Anděl – Čachotský, Werbik, Zeman – Hrníčko, Osmík, Klíma – Chlubna, Čermák, Harkabus.

46. kolo

ČEZ Motor České Budějovice

Středa 16. ledna, 17:30, Budvar aréna

Z tábora Českých Budějovic

Jihočeši získali hodně důležité tři body v pondělním utkání na ledě Benátek. Udrželi tak „krok“ se Vsetínem, který porazil Prostějov 4:1, a navíc snížili manko na Kladno na čtyři body (Rytíři prohráli ve Frýdku 5:1). Jelikož zaváhal Havířov i Prostějov, narostl náskok na týmy pod Motorem na sedm bodů. Do konce základní části zbývá ještě 14 zápasů a ve hře je dostatek bodů, aby českobudějovičtí hráči zabojovali o vyšší pozice.

Strmeň – Pavlin, Plášil, Jandus, Vydarený, Fillman, Prospal – Doležal, Gilbert, M. Novák – Babka, Šimánek, Beránek – Karabáček, Přikryl, Heřman – Endál, Bradley, Čermák – Doktor.

Předzápasové okénko Aleše Tottera:

"Přijde nás podpořit plno fanoušků, bude to pro nás dobrá příprava na play off. Zápasy s Jihlavou mají vždy správný náboj. Přál bych si, abychom po dvou domácích porážkách udělali divákům radost a připsali si vítězství. Doufám, že získáme zpátky sebevědomí, které budeme v klíčových momentech potřebovat. Snad nám k tomu pomůže i poslední výhra na ledě Benátek. Máme na to, abychom Jihlavu porazili. Snad se nám to povede."

Návrat odchovance ze zámoří! Vítej doma, Šimone! ??...

Jaké to je vést kotel nebo jak vznikají fanouškovské chorály?

Další poděkování za podporu v sezoně 2023-24 náleží společnosti Precitool! Od obchodního manažera Petra Míška převzali plaketku...

75. narozeniny dnes slaví bývalý útočník Motoru Miloš Edelmann. V A týmu hrál 11 sezon (1967-68, 1970-80), cca 345 zápasů, v...