16.12.2017, Denisa Józsová

SDO: SLA - CEB 5:0 - Více střel na vítězství nestačilo

Druhý zápase ve dvou dnech čekal starší dorost, když dneska ho čekal duel na ledě Slavie. V případě výhry by se v tabulce Motor dostal před svého soupeře. Jihočeši si sice připsali více střel, konkrétně 40, přesto nevstřelili ani jednu branku, a tak odjeli s vysokou porážkou 0:5

Všetečka zavezl kotouč do pásma po levé straně, podíval se doprava a přesně našel hůl Adama Klapky, který nedal brankáři Dvořákovi šanci. Sešívaní otevřeli skóre utkání s Motorem v 15. minutě. Krátce před koncem třetiny potom zužitkoval přihrávku od Křenka Matěj Hasil a Slavia vedla po dvaceti minutách 2:0.

Ve druhé třetině zvonily v Edenu obě brankové konstrukce a mezi diváky to šumělo. Útočníci se dostávali do velkých příležitostí, ale ve většině zklamali. Jediným úspěšným střelcem dějství se tak stal Vladislav Houška, který dojel na levém kruhu nahozený kotouč a puk jen tak nahodil na branku. Brankář Dvořák ale neměl pohlídaný prostor u bližší tyče a přesně tudy puk propadl do sítě.

A červenobílí nakonec zkompletovali „bůra“. Nejprve se Všetečka zmocnil kotouče ve středním pásmu, zavezl jej do útočné třetiny a kličkou na sebe navázal oba obránce hostů. Následně se otočil a nabil mezi kruhy Adamu Klapkovi, jenž z první propálil po ledě Dvořáka mezi betony.

Ve 48. minutě potom Zderadička posunul v přesilové hře od modré čáry puk za branku na Všetečku, který z první našel křížem na modré čáře Jana Srdínka, jenž exkluzivní ranou vymetl pravou šibenici. Motor se nezmohl ani na čestný úspěch a domácí brankář Málek mohl kromě zisku tří bodů slavit i vychytanou nulu.

Ohlasy po zápasu

Josef Beránek (HC Slavia Praha): „Myslím, že to byl z našeho pohledu výborný zápas. Výsledek je pro nás taky výtečný. Rozhodovalo se hlavně v koncovce. My jsme naše šance proměnili, soupeř ne, a proto jsme vyhráli.“

Radek Bělohlav (HC Motor České Budějovice): „Naše včerejší a dnešní utkání byla jako den a noc. Proti Slavii se nám nic nevedlo. Soupeř byl produktivnější a díky tomu vyhrál. Nebyli jsme dostatečně aktivní, neměli jsme pohyb a asi jsme si nezasloužili dát ani jeden gól.“

Návrat odchovance ze zámoří! Vítej doma, Šimone! ??...

Jaké to je vést kotel nebo jak vznikají fanouškovské chorály?

Další poděkování za podporu v sezoně 2023-24 náleží společnosti Precitool! Od obchodního manažera Petra Míška převzali plaketku...

75. narozeniny dnes slaví bývalý útočník Motoru Miloš Edelmann. V A týmu hrál 11 sezon (1967-68, 1970-80), cca 345 zápasů, v...