19.04.2019, Denisa Józsová

B10: CEB - KLA 2:4 - Jágr nasázel čtyři góly a Motor znovu padl

Jihočechy čekal předposlední domácí zápas v letošním zápase, ve kterém se střetli s Kladnem. Brzy se dostali do dvougólového manka, které stáhnout nedokázali. Mužem utkání byl Jaromír Jágr, jenž vstřelil všechny branky svého týmu. Budějovice čeká poslední domácí zápas v neděli, kdy se utkají s Pardubicemi. Utkání začne v 17:00.

České Budějovice měly o něco lepší vstup do utkání než soupeř. Ve velmi zajímavé pozici se ocitl Miloslav Čermák, jenž zamířil přesně doprostřed branky. Tak se prosadilo Kladno v početní výhodě. Po několika odrazech se dostal kotouč k Jaromíru Jágrovi, jenž skvělou střelou trefil šibenici u vzdálenější tyčky – 0:1. A o tři minuty bylo na středočeské střídačce ještě veseleji. Tomáš Plekanec posunul puk na Jaromíra Jágra, který otřel svou střelu o tyčku a nedal Strmeňovi moc šancí na zásah, navíc přidal svou druhý gól v zápase – 0:2. Na druhé straně mohl snížit stav Pavel Novák, který dostal dobrý pas k brance. Svou střelu ovšem poslal přesně do míst, kam se stihl Cikánek přesunout. Motor byl vývojem utkání celkem paralyzován a šel do kabin s dvoubrankovou ztrátou.

A po čtyřech minutách ve druhé třetině bylo pro domácí ještě hůře. Rytíři naprosto rozebrali jihočeskou obranu. Brendon Nash našel od modré Jaromíra Jágra, kterému stačilo nastavit hůl a mohl slavit hattrick – 0:3. Přesilovou hru si zahráli také českobudějovičtí hokejisté, dokonce pět na tři a dokázali ji využít. René Vydarený sice jen trefil Tomáše Plekance před sebou, jenže ten byl v tu chvíli dezorientovaný. Proto přihrál přesně na hůl Zdeňka Doležala, jehož parádní rána na přední tyč rozvlnila síťku – 1:3. Jihočeši byli poté polití ledovou vodou, ale velkou šanci měli paradoxně hosté. Patrik Machač se na vrcholku kruhu napřáhl a jeho dělovka překonal Strmeně, jenže trefila tyč. Tak se znovu prosadily České Budějovice. Cody Bradley našel skvělou přihrávkou Zdeňka Doležala, jenž trefil tyč. Za ním byl ale Martin Beránek, který posunul kotouč za brankovou čáru – 2:3. Motor poté hodně tlačil o gól volala střela Ondřeje Kachyni, jenže ta skončila těsně vedle. Tak přišel trest, jelikož Kladno dosáhlo gólu těsně před sirénou. Jaromír Jágr vypálil z vrcholku kruhu, jeho ránu sice zbrzdil beton domácího brankáře, přesto se puk došoural až za čáru 2:4. Opravdu neskutečný výkon tohoto hráče. I tentokrát šli Středočeši do kabin s dvoubrankovým vedením.

Do poslední části vyměnil budějovický tým gólmany, takže do hry se dostal také Petr Kváča. V první polovině třetí třetiny měl velmi zajímavé šance David Gilbert. Nejprve dostával křižnou přihrávku, jenže ta mu šla na brusle, od kterých se odrazila těsně vedle. Posléze se dostal s Martinem Novákem do přečíslení dva na jednoho. Přihrávat nemohl, takže vypálil, jenže jeho rána šla do betonu gólmana hostí. Asi největší šanci měl o chvilku později. Vyslal dobrou ránu, jenže ta se odrazila od tyčky zpět do hřiště. Žádná další velká šance k vidění ve zbytku utkání nebyla. Motor to sice zkusil se šesti v muži, ale to k vyrovnání stavu nevedlo.

Ohlasy po zápasu

Václav Prospal (trenér Motoru): „Gratulujeme Kladnu k postupu, uhráli si to! Sezona pro ně byla těžká, takže opravdu velká gratulace. Vloni si zkusili, jaké to je sedět v téhle pozici, letos dosáhli svého cíle. Jarda Jágr? Jsem šťastný, že jsem měl možnost s ním hrát v jeho nejlepších letech a to byla úplně jiná písnička. Je to smutné, když 47letý hráč nám dá čtyři kusy a Kladno vyhraje 4:2. Je jedinečný a zase to potvrdil. Ale kde máme nastupující generaci? Jestli by ho neměli do té Bratislavy povolat… Džegr společně s Plekym udělali neskutečný rozdíl na ledě i v kabině, změnili charakteristiku mužstva a výkon všech kladenských hráčů se diametrálně zvedl.“

David Čermák (trenér Kladna): „Utkání nechci hodnotit… Měli jsme pro tuto sezonu nějaký cíl a ten jsme splnili. Jsme šťastní, že se nám povedlo získat body, které jsme potřebovali. Jágr dal čtyři góly a to ještě v první třetině odstoupil. Trochu ho tahalo tříslo, tak se šel protáhnout. Klidně jich mohl dát šest... klobouk dolů.“

Branky a nahrávky: 5. Remeš (Vachun, Lev), 6. Pitel (Willmann), 29. Vachun (Mar. Kříž, Hoch), 31. Pitel (Willmann, Hoch), 39....