29.11.2022, Pavel Mádl

CEB - KVA 0:3 - Motor poprvé v sezoně doma neskóroval. S Energií nebodoval

ČESKÉ BUDĚJOVICE — České Budějovice chtěly navázat na výhru proti Liberci v souboji s Karlovými Vary. Bohužel se jim to nepodařilo po výsledku 0:3. Motor tak poprvé v sezoně na svém ledě nevstřelil ani gól. Nyní ho čekají tři utkání v řadě na venkovních kluzištích.

Motor vyrukoval proti Varům se stejnou sestavu jako proti Liberci. Změna byla pouze v brankovišti, ve kterém byl znovu Dominik Hrachovina. První větší příležitost, která mohla skončit gólem, byla v podání Gulaše, který se ve slotu snažil prostřelit Lukeše. V páté minutě se už síť rozvlnila, leč v té domácí. Budějovičtí hráli v početní výhodě, leč inkasovali. Na modré čáře se nedohodli obránci, čehož využil Tomáš Redlich a sám proti Hrachovinovi zakončením do levého horního růžku uspěl. Motor poté měl možnost dalších dvou přesilovek, ovšem u té poslední byli ve výhodě pouze šest sekund, poněvadž Dzierkals obdržel od rozhodčích dvě minuty za nedovolené bránění brankáři. Uběhlo pár minut a domácí šli do čtyř kvůli nebezpečné hře vysokou holí Štencela. Oslabení Jihočeši ubránili. Krátce před první sirénou se hrálo znovu ve čtyřech. Nic zajímavého se už do konce prvního dějství nestalo. Domácí prohrávali 0:1.

Po necelé minutě a půl šel na trestnou lavici Černoch za zdržování hry, když bez doteku skla ve vlastním obranném pásmu vyhodil puk mimo hrací plochu. Následnou přesilovou hru Motor v branku neproměnil. Žádnou výraznou šanci si rovněž nevytvořil. Karlovarští opět skórovali, a to zásluhou Davida Bernada, který byl při vstřelení branky zasažen holí Valského a českobudějovický tak putoval na hanbu v délce čtyř trestných minut. Tuto přesilovku hosté proměnili, když Jiří Černoch ukázkově adresoval kotouč na Petra Koblasu a českobudějovický gólman se proti jeho střele nestihl včas přesunout. Divákům se předvedená hra jejich týmu nelíbila a dávali to značně najevo. Krátce před druhou sirénou darovaly Karlovy Vary domácím přesilovku, kterou si přenesli do třetí třetiny.

Přesilovou hru Motor znovu neovládl, branku nezaznamenal. Za pouhých pět minut se podrážením provinil Dlapa a daroval Motoru přesilovku. Za dalších 37 sekund se vyfauloval Bartejs a Motor hrál v pěti proti třem. Tu Motor odehrál laxně, poněvadž vyslal pouze jeden pokus, který přistál na Lukešově hrudi. Budvar arénou zněl pískot jako vyjádření nelibosti s výkonem Budějovických. Veškeré naděje mohlo pohřbít oslabení, když za katr mířil Vráblík. Tlak karlovarských hokejistů se Jihočechům podařilo ukočírovat. Naopak Motor se v početní výhodě ocitl po faulu Beránka. Ta opět nebyla využita. Motor poprvé v tomto ročníku na před svými fanoušky neskóroval a prohrál v poměru 0:3.

Ohlasy po zápasu

Jaroslav Modrý (Motor): „Hned v úvodu zápasu jsme hráli přesilovku, ve které jsme mohli dostat momentum zápasu na naši stranu. To se nám nepovedlo a naopak jsme sami dostali gól. To se může stát. Ale chyběla mi z naší strany větší hladovost a víra, že zápas otočíme. Vytvořili jsme si několik šancí, hráli přesilovku pět na tři, ale soupeře podržel gólman a můžeme mu jen poblahopřát k vítězství.“

Vojtěch Šik (Karlovy Vary): „Chtěli jsme se co nejvíc udržet na puku, což se nám v minulých zápasech nedařilo, a nebýt vylučováni. To první se nám podařilo, to druhé ne. Naši hráči ale zaslouží kredit za to, jak zvládli hru v oslabení. Mužstvo prokázalo velkou soudržnost, ale naše výkony musí být stabilnější. Za tři body jsme rádi.“

Branky a nahrávky: 5. Remeš (Vachun, Lev), 6. Pitel (Willmann), 29. Vachun (Mar. Kříž, Hoch), 31. Pitel (Willmann, Hoch), 39....