17.09.2021, Petra Bicková

CEB - OLO 5:2 - Domácí výhru stvrdil dvěma góly Milan Gulaš

České Budějovice přivítaly v Budvar aréně HC Olomouc. Skóre otevřeli hned v úvodu Jihočeši gólem Milana Gulaše. Vedení si Motor udržel až do konce zápasu, Kohouti pouze dotahovali. Na domácí celek ale nestačili a tři body zůstávají v Budvar aréně.

Diváci v Budvar aréně nečekali na první gól dlouho. Hned ve třetí minutě se trefil kapitán Motoru Milan Gulaš, který využil nepovedené rozehrávky hostů a výbornou kličkou překonal olomouckého brankáře Lukáše. V šesté minutě byl vyloučen Lukáš Klimek za podrážení, ten se však na trestné lavici moc neohřál, jelikož Motor využil přesilovou hru již po patnácti sekundách. Lukáš Pech mezi kruhy našel Jiřího Ondráčka, který dostal kotouč do sítě a zvýšil tak vedení svého týmu na dvojnásobné. Dvoubrankový náskok se svěřencům Jaroslava Modrého nepodařilo udržet. Za Kohouty se prosadil Petr Kolouch, který vybojoval puk u mantinelu a následně ho dostal až do Hrachovinovy svatyně. Do kabin se tedy šlo za stavu 2:1 pro Motor.

Druhou třetinu otevřeli střelecky opět domácí. Po buly před Hrachovinou si vzal puk Štencel, který ho vyvezl a nahrál Jindřichu Abdulovi. Abdul pak střelou zapěstím přesně trefil růžek Lukášovy branky. Budějovice následně využily už druhou přesilovou hru, tentokrát pět na tři, ve které se prosadil navrátilec Roman Vráblík. Ten dostal nabito od samotného kapitána a pak přesnou ranou trefil šibenici. Kohoutům se ale podařilo snížit vedení Motoru, a to díky střele hvězdného Davida Krejčího, který ještě v přesilovkovém postavení rozmáchl na modré a svou přesnou střelou rozvlnit síť za Hrachovinou, domácí hráč se vracel z trestné lavice. Konečný stav po druhé dvacetiminutovce 4:2 pro domácí.

Třetí třetina byla z obou stran na šance méně bohatá, Motor pozorně bránil svůj náskok. Velkou příležitost měl David Krejčí a domácího Hrachovinu zachránila tyčka jeho brány. V druhé polovině poslední třetiny nakonec odbila pátá. Milan Gulaš dostal přihrávku nad levý kruh, ještě si vytvořil dobrou střeleckou pozici a pak trefil kotouč do růžku. Kohouti ani s bostonskou posilou nestačili na Motor a tři body zůstávají v Českých Budějovicích.

Ohlasy po zápasu
Jaroslav Modrý (Motor): „Jsme rádi, že jsme našli cestu k vítězství proti tak silnému týmu. David Krejčí ukázal, že je rozdílový hráč. Připravil spoustu šancí, dal gól a je radost se na něj dívat. Postupně se zlepšujeme v defenzivě, ale je to dlouhodobý proces a každodenní práce. Ale těší nás, že chyb v obraně bylo tentokrát z naší strany méně.“

Jan Tomajko (Olomouc): „Začali jsme dobře, ale brzy jsme inkasovali po naší chybě a druhý gól jsme dostali v oslabení. Snažili jsme se výsledek zkorigovat, měli jsme nějaké pološance a šance. Ve druhé třetině nám ale domácí odskočili na 4:1 a ve třetí už si vítězství pohlídali.“

Branky a nahrávky: 5. Remeš (Vachun, Lev), 6. Pitel (Willmann), 29. Vachun (Mar. Kříž, Hoch), 31. Pitel (Willmann, Hoch), 39....